W ciągu 2 miesięcy ma się poprawić zasięg telefoniczny w Sromowcach Niżnych

lip 8, 2012   //   by admin   //   Aktualności  //  3 komentarze

Marzenia mieszkańców Sromowiec o rozmowie przez telefony komórkowe bez pośrednictwa słowackiego operatora niebawem się spełnią. Po wielu latach oczekiwania mieszkańcy pienińskiej miejscowości doczekają się przekaźnika telefonii komórkowej. 

Przekaźnik ma się pojawić na pylonie kładki nad Dunajcem. Władze gminy Czorsztyn wydzierżawiły ten teren operatorowi Play.

– Obecnie, z tego co wiem, trwają prace projektowe. O ile nic nie stanie na przeszkodzie, sygnał pojawi się w ciągu 2 miesięcy – tłumaczy Rafał Jandura, wicewójt Czorsztyna.

Źródło: Tygodnik Podhalański

3 komentarze

  • Zasięg będzie tylko z Play?

  • Play korzysta z zasiegu Plusa, wiec na pewno bedzie i Plus. A potem pewnie reszta sie podepnie.

  • Zasięg będzie tylko sieci Play ponieważ Play nie udostępnia sieci własnej Plusowi, inni nie będą mieli dostępu do tego nadajnika. Pozwolenie Play ma na budowę stacji bazowej w systemie EGSM 900 i UMTS 2100. Pozostałe sieci nie szybko uzyskają dostęp do korzystania z nadajnika Play lub budowy nowych w tym samym miejscu. Rozwiązaniem może być telefon dual sim lub przeniesienie numeru do tej sieci. Szczątkowy sygnał do tej pory miała Era obecnie T-Mobile zaś Plus z Orange praktycznie zero.

Zostaw komentarz