Sromowce Niżne mają zasięg

paź 17, 2012   //   by admin   //   Aktualności  //  1 komentarz

W najbliższy piątek odbędzie się uroczystość uruchomienia pierwszej polskiej stacji sieci komórkowej w Sromowcach Niżnych. W tej popularnej wśród turystów miejscowości do tej pory zasięgu nie miał żaden polski operator, działały tu tylko sieci słowackie. Teraz to się zmienia.

– Na szczycie mostu po stronie polskiej zostały zamontowane  anteny i urządzenia sterujące sieci  komórkowej  PLAY, a mieszkańcy Sromowiec, jak również przebywający tam urlopowicze nareszcie mogą kontaktować się ze swoimi bliskimi bez przeszkód i dodatkowych opłat ze strony słowackiego operatora – informuje Urząd Gminy Czorsztyn, który już w maju podpisał umowę na dzierżawę pylonów na trzyletni okres ze spółką P4. Od tego czasu do teraz trwał rozruch techniczny.

Batalia o postawienie przekaźnika trwała od wielu lat. Turyści irytowali się, że w XXI wieku nie mogą korzystać z telefonów komórkowych, mieszkańcy skarżyli się, że utrudnia im to codzienne życie. Najdłużej spór trwał z Pienińskim Parkiem Narodowym, który nie godził się na postawienie przekaźników na terenie lub w najbliższym sąsiedztwie obszaru chronionego. Ostatecznie specjalne przekaźniki zainstalowano na pylonach polsko-słowackiej kładki nad Dunajcem.

Uroczyste uruchomienia zasięgu odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 14:00. Od godziny 13:00 organizatorzy zapraszają mieszkańców Sromowiec Niżnych i okolic na specjalnie przygotowany dla nich piknik.

Źródło: Tygodnik Podhalański

1 komentarz

  • Czy w Sromowcach Niżnych jest zasięg internetu Aero2?

Zostaw komentarz