Chór parafialno-flisacki

Chór parafialno-flisacki powstał w Sromowcach Niżnych w lutym 2006 roku z inicjatywy księdza proboszcza Marka Kądzielawy, nawiązując do tradycji chóru parafialnego z lat 60-tych. Dodatkowym impulsem było przyjęcie funkcji organisty w parafii przez Eugeniusza Waradzyna, nauczyciela muzyki, który przyjął na siebie obowiązki prowadzenia chóru. Chór uświetnia uroczystości zarówno kościelne jak i świeckie, nie tylko w Sromowcach Niżnych. Występował juz w Nowym Szczepanowie, Ludzmierzu, Kalwarii Zebrzydowskiej, Tarnowie, Łagiewnikach i Częstochowie.

Chór liczy 28 osób i podzielony jest na 4 głosy:

 • Soprany: Bogusława Sienkiewicz, Ewa Cichoń, Bogusława Waradzyn, Rozalia Cichoń, Helena Niemiec, Zofia Regiec, Maria Waradzyn, Anna Regiec, Alicja Kawerska, Teresa Regiec, Lucyna Przybycin
 • Alty: Stanisława Waradzyn, Cecylia Grywalska, Albina Ciężobka, Weronika Biel
 • Tenory: Ireneusz Sienkiewicz, Tomasz Kalisz, Sylwester Magiera, Marek Cichoń, Tadeusz Regiec, Zdzisław Grywalski, Damian Regiec, Tadeusz Regiec,
 • Basy: Jan Kalisz, Dominik Regiec, Zbigniew Waradzyn, Stefan Laskowski, Tadeusz Regiec

W 2012 roku chór nagrał swoją pierwszą płytę. Płyta zawiera zarówno pieśni kościelne jak i tzw „próżniackie” – tradycyjne utwory, często śpiewane i znane tylko w Sromowcach Niżnych.

„Królowej swej”

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

„Gdzie Trzech Koron szczyt”

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

6 komentarzy

 • Witam !
  Jesteśmy cepry z mazowsza jednak całym sercem kochamy pieniny naszą gażdzinkę i jej rodzinkę. Do kościoła w Sromowcach jak magnes przyciąga nas hór, który swym wspaniałym śpiewem dodaje mszy wzniosłości i magicznego piękna.
  Gdzie Sromowiecki hór tam i my. Do zobaczeniu w sierpniu.

  Pozdrawiamy !!!

 • Przepraszam, komentarz pisany sercem a nie rozumem.
  CHÓR !!!!

 • uwielbiam!!!!!!!!!!

 • Ś.p. Ryszard Kasprzyk uczył mnie tej piosenki w latach siedemdziesiątych. Przykro, górale tej piosenki nie znają….

 • Dzisiaj na mszy św. w Ulanowie z okazji 25 lecia reaktywacji Bractwa Flisackiego usłyszałem pierwszy raz tę pieśń w wykonaniu chóru męskiego i byłem pod wrażeniem jak i wszyscy obecni. Pieśń została nagrodzona gromki brawami. Wielki Szacun dla Was mieszkańcy Pienin.

 • Drugą z pieśni Flisacy zaprezentowali w czasie biesiady po mszy, pieśń ta tez wywarła na zgromadzonych wielkie wrażenie i została nagrodzona oklaskami.

Zostaw komentarz